0
0
0

Як вибрати зовнішній акумулятор для смартфону, планшету

Знайома ситуація, коли на телефоні сідає акумулятор, і немає можливості, де його зарядити. На жаль, сучасні смартфони та планшети досить енергоємні та при активному користуванні потребують постійного заряджання. А якщо врахувати поїздки за місто, де покриття мережі слабше, то і заряд батареї на вашому телефоні скорочується швидше. Також багато розмов, ігри та інтернет трафік виснажують акумулятор ваших мобільних пристроїв. На допомогу прийде зовнішній акумулятор (Power Bank).

В сучасних умовах життя зовнішній акумулятор просто необхідність. Всі ми користуємось телефонами, планшетами, плеєрами, ноутбуками. Всі ці пристрої прив’язані до електромережі. Зовнішні акумулятори покликані подовжити "життя" ваших пристроїв на декілька днів.

У цій статті ми хочемо Вам допомогти підібрати зовнішній акумулятор. Ми наведемо основні параметри, які допоможуть Вам обрати найкращу зовнішню батарею для ваших пристроїв.

Ємність

Ємність зовнішнього акумулятора - це основна характеристика, на яку слід звернути увагу при купівлі зовнішнього акумулятору. Чим вище показник ємності тим краще. Що означає ємність акумулятору? Візьмемо смартфон iPhone 5S, у якого ємність акумулятору складає 1.570 мАг. Якщо Ви хочете зарядити iPhone 5S від зовнішнього акумулятору повністю «з нуля», то вам потрібен буде акумулятор ємністю 1.570 мАг і більше. Для iPad 3 ємність акумулятору складає 11.560 мАг і для зарядки «з нуля» Вам необхідно буде мати зовнішній акумулятор аналогічної ємності.

Отже, якщо Ви маєте телефон, та плануєте подорож за місто на декілька днів, де не буде доступу до звичної електромережі, то Вам не обійтись без зовнішнього акумулятору. Рекомендуємо купувати батареї ємністю не менше 5.000 мАг (мілі Ампер годин). Цієї ємності вистачить, щоб зарядити будь-який телефон мінімум два, а деякі й три рази. Якщо ж Ви також плануєте заряджати ще й планшет, то рекомендуємо купувати акумулятори ємністю не менше 10.000 мАг. Дуже позитивно зарекомендували себе акумулятори iWalk.

Але при цьому не варто забувати, що чим більша ємність акумулятору, тим більший і сам розмір і вага акумулятору. Ну й, звичайно, ціна теж вище.

Завжди хочеться вибрати універсальну річ. У випадку із зовнішнім акумулятором треба розуміти, для яких цілей Ви його купуєте. Якщо Вам потрібно зарядити декілька разів свій смартфон, то підійде акумулятор ємністю 5.000-6.000 мАг. Купувати акумулятор ємністю 11.000 мАг для зарядки одного телефону досить дорого, але якщо врахувати, що на природу чи в похід Ви йдете не один, а з друзями чи з родиною, то потужніший акумулятор однозначно стане у нагоді.

Сила струму

Ще одним важливим параметром при виборі зовнішнього акумулятору є сила струму. Для зарядки сучасних планшетів та смартфонів потрібна сила струму не менше 1 А. Для старіших моделей підійде сила струму від 0,5 А. Яка саме сила струму потрібна для Вашого пристрою, Ви зможете дізнатись на зарядному пристрої від телефону чи планшету.

Краще вибирати акумулятор, з вихідною силою струму 1 А і більше. Адже, чим більша сила струму, тим швидше заряджатиметься ваш пристрій.

Матеріал корпусу

Зовнішні акумулятори мають або металеву або пластикову оболонку. По стійкості до подряпин та ударів вони практично ідентичні, а от вага металу (зазвичай використовують алюміній) трохи важча ніж пластику. але не критично. Деякі зовнішні акумулятори повністю захищені від ударів та потрапляння води всередину акумулятору. Такі акумулятори 100-150 г важчі від звичайних акумуляторів.

Час зарядки зовнішнього акумулятору

Цей параметр не критичний, але на нього теж варто звернути увагу. Зовнішні акумулятори заряджаються від мережі струму (DC). Деякі можуть заряджатись лише через USB порт. Як відомо, пропускна здатність сили струму через USB нижча, ніж через DC, тому акумулятор заряджатиметься довше. Для прикладу, зовнішній акумулятор на 5.200 мАг буде заряджатись через USB порт комп'ютера чи ноутбука близько 13 годин, а через DC зарядку чи USB адаптер під'єднаний до електромережі - 7 годин. Але це не так критично. Зовнішній акумулятор від USB можна легко зарядити за ніч. Сьогодні не можна вважати недоліком те, що в комплекті із зовнішнім акмулятором не поставляється DC адаптер. Навпаки, зараз практично до кожного смартфона в комплекті йде мережевий адаптер для USB кабеля, який можна використовувати і для зарядки зовнішнього акумулятора. Особливо це важливо під час подорожі, коли не хочеться брати з собою зайві речі. Адаптер для USB кабеля зазвичай компактніший і легший ніж DC адаптер.

Кількість USB портів на акумуляторі

Якщо Ви купуєте акумулятор малої ємності до 6.000 мАг, то цілком вистачить і одного USB порту. Ми рекомендуємо вибирати акумулятор з двома USB роз’ємами. Цього вистачить, щоб заряджати одночасно два пристрої. Звертайте увагу, щоб акумулятор з двома USB портами бажано мав один micro USB і стандартний USB.

Бренд

На ринку представлено дуже багато зовнішніх акумуляторів від дешевих невідомих брендів і до дорогих. Вибір завжди залишається за Вами, та все ж хочемо Вас застерегти, перш ніж спокуситись придбати акумулятор великої ємності за низькою ціною, але невідомого виробника, подивіться, яку ще продукцію виробляє даний бренд. Зазвичай noname акумулятори не відповідають заявленій ємності. Ви можете придбати акумулятор на 12.000 мАг, а виявиться, що він насправді на 10.000 мАг.

Індикатор заряду акумулятору

Деякі зовнішні акумулятори оснащені індикаторами рівня заряду. Зазвичай, це три або чотири LED індикатори (білого, зеленого, синього кольору), по яких можна зрозуміти, наскільки, приблизно заряджена/розряджена Ваша зовнішня батарея (один LED дорівнює 25-40% заряду відповідно).

Форм-фактор

Зовнішні акумулятори зазвичай прямокутної або квадратної форми і з'єднуються з пристроями за допомогою USB кабелю. Є чохли-акумулятори, які виконують одразу дві функції: захищають Ваш телефон від подряпин і ударів та одночасно заряджають акумулятор телефону. Такі акумулятори постійно з'єднанні з Вашим смартфоном чи планшетом.

Коментарів: