0
0
0

Як легко помити рюкзак

Рюкзак, як і всі речі, з часом забруднюються. Адже, ви носите його на вулиці, в транспорті, часом потрапляєте з ним під дощ, сніг, ставите на підлогу, на землю, траву, ненароком проливаєте на нього напої, одним словом де тільки не доводиться бувати вашому рюкзаку. Отож, з часом виникає питання, як почистити рюкзак?

Чиститься рюкзак дуже просто в залежності від матеріалу, з якого він пошитий.

1. Нейлон / балістичний нейлон

Рюкзаки з нейлону не рекомендується прати у пральних машинах або вручну, тому що нейлон втратить свій блиск. Для чистки рюкзаків з нейлону потрібно використовувати універсальний спрей для чищення одягу. Нанесіть спрей на забруднену ділянку і потім витріть його вологою ганчіркою. Після цього залиште висихати на повітрі, але не під прямим сонячним промінням.

2. Тканина

Рюкзаки з матерії можна прати у пральних машинах або вручну із дотриманням вимог по пранню, вказаних на бірці рюкзака.

3. Поліестер

Рюкзаки з поліестеру також можна прати у пральних машинах або вручну із дотриманням вимог по пранню, вказаних на бірці рюкзака.

4. Водовідштовхуюча тканина

Рюкзаки, пошиті з водовідштовхуючої тканини, пранню не підлягають. Їх треба чистити як рюкзаки з нейлону (див. вище), інакше, з тканини вимиється (знищується) водовідштовхуюче покриття. Звичайно, після прання, можна обробити тканину спеціальним водовідштовхуючим спреєм, але все ж таки краще, такі рюкзаки не прати.

5. Шкіра / шкіряні вставки

Рюкзаки зі шкіри чи шкіряними елементами не можна прати ні в пральній машині ні вручну. Для чищення використовуйте спеціальні спреї для шкіри.

Як легко почистити рюкзак

Рекомендації по пранню рюкзаків в пральних машинах

  1. Якщо ваш рюкзак має багато застібок і ремінців, які можуть застрягнути у пральній машині (чи пошкодити її), вкладіть рюкзак в спеціальний мішок (чи чохол) для прання і після цього покладіть у пральну машину. Або, як варіант, виверніть мішок навиворіт.
  2. Використовуйте режим ощадного прання (наприклад режим «шовк»).
  3. Періть рюкзаки в холодній воді, щоб запобігти вицвітанню кольорів.
  4. Відкрийте всі кишені та розстібніть всі замки та застібки.
  5. Вийміть перед пранням з рюкзака всі речі.
  6. Якщо на рюкзаку є застарілі плями, змочіть їх універсальним спреєм для чищення одягу і обережно потріть щіткою (для цього добре підійде стара зубна щітка або мочалка).
  7. Після прання не сушіть ваш рюкзак в сушильній камері чи під прямим сонячним промінням.

Як краще прати рюкзак - в пральній машині чи вручну?

При пранні в пральній машині ваш рюкзак може втратити свою форму. Перевагу слід надати ручному пранню. Взагалі, краще рюкзак не прати, а витерти його слабим мильним розчином і дати висохнути на відкритому повітрі (якщо на вулиці тепла погода), або при кімнатній температурі (якщо за вікном зима).

Які миючі засоби використовувати при пранні/чищенні рюкзака?

Для прання рюкзаків використовуйте мінімум мила чи прального порошку.
Для видалення плям використовуйте універсальні спреї для чищення одягу.

Якщо у вас дорогий рюкзак і ви не впевненні, як його почистити, просто віддайте його у хімчистку.

Також рекомендуємо:

Коментарів: