0грн.
Зробити замовлення15 червня Україна відновила міжнародне авіасполучення. Ми з'ясували куди зможуть українці вилетіти за кордон.
15 червня міжнародні рейси заплановані лише з одного аеропорту України – Київ-Бориспіль. Внутрішні рейси завтра мають бути з аеропортів Київ (Бориспіль), Київ (ім. Ігоря Сікорського), а також з Одеси, Дніпра, Харкова та Запоріжжя.
На 15 червня було заплановано більше десяти рейсів, однак, через низький попит на авіаквитки деякі авіакомпанії можуть скасувати заплановані рейси.
Рейси МАУ 15 червня в Кишинів, Остенде та Вільнюс не є регулярними і квитки на них не продають.
Квитки на рейси в Ахмедабад, Дубай та Тель-Авів можуть купити лише громадяни цих країн (спеціальні рейси для повернення іноземців додому).
Авіакомпанія KLM оголосила про відновлення рейсів в Київ з 15 червня і квитки вже в продажу, але оскільки в’їзд громадянам України в ЄС заборонено, українці не будуть допущені на рейс.
WindRose запускає внутрішні рейси по Україні і 15 червня виконає рейси з Києва в Дніпро, Одесу та Харків. Квитки вже в продажу від 499 грн. З 16 червня заплановані рейси у Львів. Можна купувати!
Belavia повернеться з польотами в Київ, а за кілька днів у Львів, Одесу та Харків.
Отже, 15.06.2020 можна скористатися внутрішніми перельотами з Києва в Одесу, Харків, Дніпро (Windrose) та Запоріжжя (МоторСіч).
Єдиний міжнародний авіарейс, яким українці можуть скористатися 15 червня – це рейс Київ – Мінськ від Belavia. Також в авіакомпанії Belavia можна купити авіаквитки на міжнародні напрямки з пересадкою в Мінську. Але, так чи інакше, в’їзд українцям у більшість країн куди літає Belavia поки заборонено.
15 червня має відновити роботу також аеропорт Київ ім. Ігоря Сікорського (Жуляни). Там заплановано рейси від Мотор Січ – Київ – Запоріжжя, а також вечірній рейс Мінськ – Київ від Belavia, що полетить у зворотному напрямку у Мінськ 16 червня.
Подальше відновлення рейсів та можливість подорожей буде залежати від зняття обмежень на в’їзд українців. У червні, за словами Міністра інфраструктури громадяни України матимуть можливість поїхати в обмежену кількість країн:
Буде розглянута можливість відкриття кордонів після покращення епідемічної ситуації в Україні:
Нагадаємо, що країни ЄС відкриють зовнішні кордони не раніше липня.
Протягом червня декілька авіакомпаній поступово будуть відновлювати рейси з України. Наявність авіаквитків у продажу не є гарантією того, що рейс відбудеться.
Також відкриття аеропортів України буде залежати від епідеміологічної ситуації в конкретній області. Наразі Львів і Київ (де розміщений аеропорт ім. Ігоря Сікорського) –не відповідають критеріям, за якими можна відкривати аеропорти (інцидентність <12 на 100000). Бориспіль знаходиться в Київській області, де ситуація значно краща і тому він може працювати від завтра.
Незважаючи на те, що інцидентність у Києві не відповідає необхідним критеріям, аеропорт ім. Ігоря Сікорського сьогодні прийняв рейс Запоріжжя – Київ від Мотор Січ.
Відновлення польотів з аеропорту Львів відкладено до 20 червня, з аеропорту Київ ім. Сікорського до 17 червня.З 16 червня 2020 року Belavia відновить рейси у другий аеропорт Києва ім. Ігоря Сікорського (IEV), а також в Одесу та Львів. З 19 червня заплановане відновлення рейсів в Харків (HRK).
Авіакомпанія Wizz Air планує відновити рейси в Україну з 16 червня. Наразі невідомо, які саме рейси точно будуть виконувати і чи будуть повертати кошти за квитки, якщо пасажири не зможуть скористатися перельотом через урядові обмеження (заборона українцям на в’їзд в ЄС).
Оновлено. Аеропорт Київ ім. Сікорського скасував на 16 червня всі регулярні міжнародні пасажирські рейси (до 03:00 за місцевим часом 17.06.2020)
Ryanair планує відновити рейси в Україну з 21-22 червня на чотирьох напрямках: Берлін, Барселона, Мадрид та Краків, а інших напрямках – з липня та з жовтня. Загалом цього літа авіакомпанія планує виконувати приблизно половину напрямків з України (порівняно з 2019 роком). Як і з Wizz Air – невідомо чи будуть повертати кошти за квитки, якщо пасажири не зможуть скористатися перельотом через урядові обмеження.
У Lufthansa рейси Київ – Франкфурт є з 16 червня, у Swiss рейси Київ – Цюрих – з 21 червня, у Austrian Київ – Відень – з 2 липня. KLM буде виконувати рейси в Амстердам з 15 червня.
З червня рейси з Києва у Львів, Одесу, Харків та Дніпро, з липня в Миколаїв, Запоріжжя та Івано-Франківськ. З 1 липня Windrose планує виконувати рейси в Туреччину, a з 4 липня у Хорватію.

13 червня авіакомпанія МАУ скасувала майже всі внутрішні та міжнародні рейси до 1 серпня. У червні МАУ виконає поодинокі рейси з Києва у Львів, Одесу та Херсон, а також міжнародні рейси в Амстердам, Париж, Ларнаку, Афіни, Стамбул та Тель-Авів один раз в тиждень:
Квитки на перелічені міжнародні напрямки є і в зворотному напрямку.
Зауважте, що на рейси МАУ у червні українців не посадять на літак (окрім рейсів в Стамбул), оскільки кордони ЄС закриті.
Внутрішні рейси МАУ в червні:
Окрім регулярних рейсів, авіакомпанії SkyUp та МАУ у червні продовжать виконання спеціальних рейсів. У червні в МАУ заплановані рейси з Бангкоку, Нью-Йорку, Маямі та Дубай. SkyUp виконає рейси з Мілана та Рима.
12 червня Уряд своїм рішенням відкрив пункти пропуску в аеропортах України та дозволив в’їзд для іноземців, які не є громадянами країн зі значним поширенням COVID-19.
Сьогодні МОЗ визначив правила перетину кордону України у зв’язку з відновленням авіасполучення з 15 червня. Зокрема, буде визначено перелік країн, які увійдуть до так званої “червоної” та “зеленої” зони. До “червоної” зони будуть відноситись країни, де кількість хворих на COVID-19 на певну дату складає більше 40 осіб на 100 тис. населення. Громадяни, які прибувають із країн “червоної” зони, повинні будуть проходити обов’язкову обсервацію або самоізоляцію.
Після повернення з країн «зеленої зони» (де показник менший, ніж 40) – громадяни матимуть змогу не проходити самоізоляцію.
З 15 червня 2020 року Укрзалізниця поновлює рух швидкісного експресу Kyiv Boryspil Express до Міжнародного аеропорту «Бориспіль». Наразі заплановано щоденне курсування шести поїздів — по три зранку та ввечері.
Зазначені поїзди робитимуть проміжні зупинки на станції Видубичі та Дарниця.