0
0
0

Ручна поклажа при подорожі на літаку

Ручна поклажа - це вантаж, який пасажир може взяти з собою на борт літака і не здавати його у багажне відділення. Зазвичай, ручна поклажа містить найцінніші речі, з якими ви подорожуєте. Ручну поклажу можна розмістити в спеціально відведеному місці в салоні літака, яке зазвичай знаходиться над головою пасажира або під кріслом.

Для перевезення ручної поклажі існують певні правила, розроблені Міжнародною Асоціацією Повітряного Транспорту (International Air Transport Association (IATA).

Розмір ручної поклажі

Розмір ручної поклажі зазвичай не має перевищувати 56х45х25 см. Ці розміри включають колеса, ручки, бокові кишені, тощо.

В аеропортах є спеціальні стенди, на яких ви можете поміряти свою ручну поклажу і дізнатись, чи можете ви взяти її з собою на борт літака.

Але це лише рекомендації IATA. Кожна авіакомпанія може встановлювати свої власні допустимі розміри ручної поклажі.

Кожна авіакомпанія встановлює свої власні обмеження по розмірам і вазі ручної поклажі.

МАУ

Ручна поклажа: 20х40х55 см.
Вага: до 7 кг

WizzAir

Ручна поклажа 40х30х20 см
Вага: до 10 кг

Lufthansa

Ручна поклажа: 55x40x23 см.
Вага: до 8 кг

Турецькі авіалінії

Ручна поклажа: 55x40x23 см.
Вага: до 8 кг

airBaltic

Ручна поклажа: 55x40x20 см
Вага: до 8 кг.


Вага ручної поклажі

Вага ручної поклажі не має перевищувати 23 кг. Якщо вага однієї сумки, яку ви збираєтесь пронести на борт літака перевищує 23 кг, то ви маєте перепакувати свою ручну поклажу, або здати зайві речі в основний багаж (вага однієї сумки, яку ви здаєте в багажне відділення не має перевищувати 32 кг). Деякі компанії встановлюють свої ліміти щодо ваги ручної поклажі.

Вага ручної поклажі для лоу-костів зазвичай не пережищує 10 кг.

Визначити вагу свого багажу ви зможете на стійці реєстрації. Перед вильотом, радимо дізнатись у свого авіаперевізника про обмеження щодо ваги багажу та ручної поклажі.

Небезпечні предмети в ручній поклажі

У ручній поклажі не можна перевозити небезпечні предмети, зокрема, зброю, ножі, колючі/ріжучі предмети будь-якої довжини виготовлені зі сталі або інших матеріалів.

Ці предмети включають (але не обмежуються) ножі (у тому числі побутові столові прилади) і ножеподібні об'єкти, різаки, штопори, небезпечні бритви, пилки для нігтів, ножиці будь-якого роду і будь-якої довжини, небезпечні вантажі (небезпечні матеріали (якщо затверджені)), інструменти народних ремісників, голки для підшкірних ін'єкцій (якщо потрібно за медичними показаннями), в'язальні спиці, інші загострені / проникаючі об'єкти і спортивні товари, такі як ракетки, луки і стріли, киї, дартс, клюшки для гольфу, рогатки (катапульти), знаряддя для бойових мистецтв, реальна / іграшкова зброя (виготовлена з пластику чи металу). Ці предмети, ймовірно, будуть видалені і не підлягають поверненню.

Якщо вам потрібно зробити під час польоту укол, наприклад, для інсуліну, необхідно мати з собою документальний доказ медичної необхідності. При цьому переконайтеся, що матеріал професійно упакований і маркований. Якщо це не так, ліки можуть бути вилучені.

Деякі речі не можуть перевозитись в основному багажі, наприклад, газові балончики, запальнички, феєрверки.

Ручна поклажа, пакування рідин

Якщо ви не знаєте, які саме предмети дозволено перевозити в основному багажі, зверніться завчасно до вашої авіакомпанії. Предмети, які вважаються занадто небезпечними для зареєстрованого багажу, будуть видалені, і, ймовірно, не будуть вам повернуті.

Вміст ручної поклажі оглядається персоналом служби безпеки аеропорту перед входом на посадку в присутності її власника. Основний багаж оглядається без присутності пасажира. У більшості країн, включаючи США і Європейський союз, забороняється провозити в ручній поклажі рідини, об’ємом більше 100 мл та сумарно не більше 1000 мл (1 л) (за умови, що ви перевозите декілька маленьких пляшок, запакованих у окремому пластиковому пакеті, розмір якого не має перевищувати 20х20 см. Дозволяється брати не більше одного пластикового пакету з рідинами для одного пасажира).

Винятки по перевезенню рідин у ручній поклажі становлять прописані ліки будь-якого розміру (не прописані ліки - тільки елементи, дозволені вищеописаними правилами), дитяче молоко та інші предмети для немовлят, харчування для діабетичної дієти.


Також рекомендуємо:

Коментарів: