0
0
0

Як вибрати туристичний рюкзак

На сьогоднішній день оптимальним рішенням для походів і подорожей є туристичний рюкзак. Він дозволяє взяти з собою все необхідне, і при цьому залишає вільними руки для користування смартфоном, навігатором, фотокамерою і навіть трекінговими палками. Більш того, завдяки особливій конструкції туристичного рюкзака навантаження розподіляється рівномірно. Тому навіть багатогодинна ходьба не буде для вас складним завданням.

Особливості туристичних рюкзаків

Завдяки величезній різноманітності представлених моделей ви можете вибрати туристичний рюкзак з різним типом відкривання і безліччю відділів, внутрішніх і зовнішніх кишень різного розміру. Це дозволить вам зручно упакувати всі необхідні речі так, щоб вони завжди були під рукою і до них був вільний доступ. Більш того, багато сучасних моделей туристичних рюкзаків з легкістю перетворюються в дорожню сумку. Цю фішку особливо оцінять мандрівники, адже в деяких ситуаціях нести рюкзак просто недоречно.

Варто відзначити, що виробники постійно працюють над створенням нових продуктів, і вже сьогодні можна купити великий туристичний рюкзак, зовнішня кишеня якого відстібається і може бути використана в якості окремого невеликого рюкзака, як наприклад Deuter Transit 65. Також на ринку представлені моделі зі знімним верхнім клапаном, здатним в одну мить трансформуватися в зручну поясну сумку.

Рюкзак Deuter Transit 65

Рюкзак Deuter Transit 65 і зовнішня кишеня-рюкзак

При пошитті сучасних моделей туристичних рюкзаків активно використовуються інноваційні технології. Завдяки чому лямки і спинка таких рюкзаків мають відмінну вентиляцію поверхні, що робить їх носіння максимально комфортним.

Основні типи конструкціх рюкзаків

 • Станкові (із зовнішнім каркасом) - даний тип конструкції туристичного рюкзака ще кілька років тому був одним з найпопулярніших. Однак сьогодні найчастіше можна зустріти його наступний формат: L-подібний каркас, зроблений з легкого сплаву з якісною системою підвіски (широкі плечові лямки, м'яка спинка і поясний ремінь), який застосовується в якості основи для транспортування негабаритних речей великої ваги і об'єму. Даний тип рюкзака є незамінним у великих експедиціях.

 • Анатомічні (з внутрішнім каркасом) - на сьогоднішній день цей тип рюкзаків для походів є одним з найбільш затребуваних. Він може мати м'які або жорсткі елементи каркаса, але головна їхня перевага полягає в тому, що практично всі частини каркаса можна від'єднати або вийняти. Це робить їх використання ще зручнішим. Одним з кращих прикладів таких рюкзаків є Ferrino XMT 80 + 10

Ferrino XMT2

Рюкзак  Ferrino XMT 80 + 10

 • Безкаркасні або ультралегкі - рюкзаки для подорожей даного типу також користуються величезною популярністю серед мандрівників і любителів активного відпочинку. Це пояснюється тим, що в нього можна упакувати величезну кількість речей, але при цьому якщо він порожній, його можна скласти до мінімальних розмірів. Наприклад, Highlander Hiker. Об'єм даної моделі становить 30-40 літрів, при цьому його вага не перевищує кілограма. Він виконаний з міцної водовідштовхувальної тканини і стане чудовою альтернативою туристичного рюкзака з жорстким каркасом.


Безкаркасний рюкзак Highlander Hiker

Види туристичних рюкзаків

Варто відзначити, що сучасні моделі туристичних рюкзаків прийнято розрізняти не тільки за конструкцією, але і по призначенню.

Рюкзаки для походів та подорожей

Даний вид рюкзаків призначений для нескладних або нетривалих подорожей. З ними зручно ходити на пікнік, в ліс або на рибалку. Вони відрізняються простою конструкцією, можуть мати обсяг від 20-ти до 50-ти літрів і радують прийнятною вартістю. Наприклад, Osprey Hikelite. У ньому продумано все до дрібний деталей, починаючи від стильного дизайну і ергономічної спинки, і закінчуючи спеціальним внутрішнім відділом для питної системи.

Штурмові рюкзаки

До даної категорії відносяться туристичні рюкзаки, призначені для підйому в гори, заняттям альпінізмом і іншими видами екстремального спорту. Моделі цієї групи відрізняються обтічною формою і мінімальною кількістю зовнішніх кишень, як наприклад Osprey Stratos. Такий дизайн необхідний для того, щоб турист під час сходження нічим не зачепився.

Сьогодні ви можете придбати рюкзаки для хайкінга об'ємом від 20-ти до 50-ти літрів. Завдяки тому, що для виробництва таких моделей використовують високоміцні, водонепроникні матеріали, ваші речі будуть в цілості й схоронності при будь-яких погодних умовах. Ще однією особливістю таких рюкзаків є наявність спеціальних кріплень для елементів штурмового спорядження - кішки, льодові інструменти, мотузки та інше.

Серед штурмових рюкзаків на окрему увагу заслуговують моделі для занять альпінізмом, як наприклад Ferrino Fitzroy Recco. Даний рюкзак відрізняється невеликим об'ємом, малою вагою і наявністю спеціальних петель для спорядження. До слова, якщо ви захоплюєтеся фрірайдом, то такий вид рюкзаків стане для вас також оптимальним варіантом.

Рюкзаки для трекінгу

У даній групі рюкзаків представлена величезна різноманітність моделей. При бажанні, ви зможете підібрати жіночі та чоловічі варіанти, різні по дизайну, конструкції і об'єму. Наприклад, одним з найстильніших жіночих рюкзаків цієї групи сьогодні є Osprey Aura AG 50 Vestal, а чоловічих - Caribee Cadet. Ці рюкзаки стануть найкращим варіантом, як для нетривалих походів, так і водних сплавів.

Основні правила вибору туристичних рюкзаків

Основні правила вибору туристичних рюкзаків

Щоб правильно підібрати для себе рюкзак для подорожей, необхідно зрозуміти для яких конкретно цілей ви його вибираєте і звернути увагу на ряд наступних параметрів.

 • Конструкція і об'єм - один рюкзак повинен вам замінити будь-які інші сумки, валізи та косметички. Важливо щоб спинка рюкзака була ергономічною, а лямки досить широкими. Тільки так навантаження буде рівномірно розподілятися, а значить вам буде комфортно в поході. Що стосується обсягу, то його слід підбирати під кількість речей, які вам необхідно буде брати з собою. Не слід робити великий запас, але й в маленький рюкзак також може все не поміститься.

 • Конструкція спинки - один з головних параметрів вибору, адже від нього залежить наскільки зручно вам буде під час походу. Оптимальним рішенням стане туристичний рюкзак з анатомічною регульованою спинкою. Це дозволить вам підлаштувати рюкзак безпосередньо під свою фігуру.

 • Вага - не забувайте про цей параметр при виборі рюкзака і намагайтеся вибирати моделі з мінімальною вагою. Це дозволить вам брати з собою ще більше необхідних речей.

 • Швидкий і зручний доступ до речей, які знаходяться на дні або в середині рюкзака.

 • Велика кількість зовнішніх і внутрішніх кишень для зручного розміщення всіх необхідних дрібниць.

 • Стильний дизайн - це дозволить вам відчувати себе впевнено в будь-якій ситуації.

 • Зручна система кріплень для додаткових сумок і спортивного інвентарю.

 • Наявність захисного чохла для рюкзака для захисту його від дощу, снігу та можливих пошкоджень під час перевезення в багажних відсіках транспорту.

І найголовніше, купуйте туристичні рюкзаки тільки відомих, перевірених брендів. Так ви зможете бути впевнені, що ваш рюкзак прослужить вам довгі роки і не втратить свій функціонал і первозданний вигляд навіть через кілька років експлуатації в екстремальних умовах. А Gadgets.ua вам завжди в цьому допоможе.


Коментарів: