0
0
0

Як вибрати спальний мішок і не прогадати?

При виборі спального мішка ми можемо керуватися різними критеріями і факторами, такими як:

• Сезонність;

• Матеріал;

• Утеплювач;

• Вага;

• Форма і так далі.

У даній статті ми зупинимося на факторах і поняттях, які потрібно враховувати, щоб підібрати спальний мішок якомога зручніше.

Задамося питанням, чому саме спальний мішок, а не ковдру? Спальний мішок, завдяки своїй формі, забезпечує набагато кращу ізоляцію тіла в холодному середовищі, тим самим зберігаючи тепло вашого організму. Перебуваючи в спальному мішку, неможливо розкритися або перетягнути на себе всі ковдру. Також, спальний мішок має перевагу типу додаткового матраца.

Сезонність або оптимальна температура

Один з головних критеріїв у виборі спального мішка - температурне середовище, в якому він буде використовуватися. Вибір спальників дуже великий, тому відштовхуватися в цій справі потрібно від вибору вашого пригоди, будь то:


Велотуризм;
• Похід;
• Альпінізм;
• Піша подорож.

Якщо вас цікавить велотуризм, піший похід або прості сходження в теплу пору року, ви можете розглядати недорогі моделі з легкої тканини з оптимальною температурою +10 ... + 20 градусів Цельсія. Але якщо ви зібралися в далекі походи, підкорювати складні вершини при низькій температурі повітря, то вам слід розглядати більш просунуті моделі з температурним режимом -10 ...- 20.

Матеріал і утеплювач - відіграють важливу роль. У більшості видів спальників використовуються синтетичні матеріали, але не варто розглядати це як недолік. Вони сприяють збереженню тепла всередині спальника, але при цьому відштовхують вологу і вплив інших зовнішніх факторів. Усередині ж виробник часто використовує матеріали, які за своїми властивостями наближені до натуральних і максимально приємні для вашої шкіри. Утеплювачів існує безліч типів і різновидів, і одним з найважливіших критерієм вибору є його щільність. Оскільки чим щільніше він утрамбований між внутрішнім і зовнішнім шаром, тим тепліше вам буде вночі.

Утеплювачі є двох видів, натуральні і синтетичні. Натуральні містять пух, перевага яких - збереження тепла, а головний недолік - важка вага.

Штучні матеріали - це синтепон і синтетика. Синтепон є теплим і легким, але також має свої недоліки - наприклад, менший термін служби, ніж у синтетики. Синтетика ж увібрала в себе найкращі якості з усіх утеплювачів. Це наповнювач теплий, довговічний і легкий.

Форма і вага

Виділяють дві основні форми: кокон і спальник-ковдра. Кокон ідеально підходить для низьких температур, наприклад, на сезон весна-літо-осінь, так як ця форма зберігає тепло краще за все.

Спальник-ковдра підходить на сезон весна-літо-осінь, але в менш сиру пору року. Якщо вам здається, що в спальнику буде жарко, його можна розстебнути і перетворити в ковдру, а якщо в наметі двоє мандрівників, тоді його можна з'єднати блискавкою в одну велику ковдру і насолоджуватися вночі.

Вага грає роль - це важливий фактор для багатьох покупців. Якщо раптом ви збираєтеся в велотур, або в похід, оптимальним рішенням буде мінімізувати вагу, з якою легко впоратися в подорожі.

У нашому магазині ви можете ознайомитися з різними спальними мішками, які підійдуть як для середнього зросту людини, так і для людей більшого зросту. У нас зібрані різні провідні марки зарубіжних брендів, на смак і колір підійдуть кожному, хто любить подорожувати або здійснювати велотури на близькі відстані.

Коментарів: