0
0
0

Як правильно носити туристичний рюкзак

Правильно підібраний туристичний рюкзак - це зручність і комфорт під час походів. Наприклад, якщо ви любите подорожувати і ходити в походи, то вам варто звернути свою увагу на такі моделі рюкзака, як Caribee Jet pack або Vango Cascade. Однак, мало просто вибрати хороший рюкзак. Щоб ви могли не відчувати втоми під час тривалих походів або сходжень, необхідно ще навчитися правильно укладати речі і носити сам рюкзак.

Як правильно упаковувати речі в туристичний рюкзак

Упаковка туристичного рюкзака

Щоб взяти з собою все необхідне, помістити це в рюкзак і носити цей тягар за спиною, не відчуваючи втоми, слід дотримуватися таких правил:

  • вантаж потрібно упаковувати максимально щільно, заповнюючи всі порожнини м'якими і дрібними речами;
  • важкі предмети варто розподіляти не надто низько, але максимально близько до спини, в іншому випадку зміститися центр ваги і вам буде незручно йти;
  • змінний одяг, продукти та інші речі, які знадобляться вам на стоянці, краще складати вниз, тоді як пляшку води, дощовик і ліхтарик краще складати в зовнішні кишені, щоб вони завжди були під рукою;
  • упаковуючи речі, потрібно стежити, щоб при ходьбі вам нічого не давило в спину.


Основні правила носіння туристичних рюкзаків

Як носити туристичний рюкзак

Щоб не потягнути м'язи і не надірвати поперек, ніколи не закидайте рюкзак відразу на спину. Спочатку поставте його на зігнуту в коліні ногу, а тільки потім акуратно підніміть і надіньте лямки.

Для максимальної зручності під час походу, дуже важливо відрегулювати рюкзак під себе. Це важливо робити в певній послідовності.

  • Починати регулювання слід з ослаблення пояса і всіх строп лямок.
  • Одягнувши рюкзак з ослабленими лямками слід затягнути пояс і злегка нахилитися вперед. Оптимальним є варіант, коли середина пояса рюкзака знаходиться на рівні клубових кісток (з боків, трохи нижче талії). Якщо пояс сів якось по-іншому, слід зняти рюкзак і відрегулювати підвіску під свій зріст.
  • Наступним етапом стане регулювання нижніх лямочних строп. Вони не повинні бути занадто перетягнуті, щоб не перемістити центр ваги рюкзака і випадково не змістити основне навантаження з пояса на хребет і плечі. Виконуючи регулювання, підбирайте максимально комфортний для себе ступінь стяжки лямок. Дуже важливо, щоб обидві лямки були відрегульовані рівномірно. Це допоможе уникнути перекосу.
  • Далі необхідно подбати про те, щоб лямка щільно, але м'яко лягла на ваші плечі. Для цього вам необхідно буде за допомогою верхніх строп на поясі і на лямках притягнути рюкзак якомога ближче до тіла.
  • Для надійної фіксації рюкзака і зручної ходьби з ним, відрегулюйте і застебніть грудну застібку на лямках. Тут варто звернути увагу, що більшість туристів відмовляються використовувати грудну стяжку, однак якщо вона буде правильно виставлена, то вона анітрохи не буде передавлює груди туриста, а навпаки - надійно зафіксує рюкзак на тілі і не дасть йому бовтатися. Це дуже зручно, особливо при русі в зв'язці при сходженні, при швидкому русі по складному рельєфу, при ходьбі на лижах, при їзді на велосипеді тощо.


Якщо регулювання туристичного рюкзака буде виконане максимально правильно, то він не просто буде комфортно «сидіти» за плечима, але наче зіллється з вами і стане вашим продовженням. В цьому випадку, 70% навантаження ляже на ноги і пояс, а 30% — на хребет і плечі. Це дозволить вам назавжди забути про відчуття дискомфорту під час ходьби і зручно гуляти з рюкзаком за плечима.

Пам'ятайте, що саме від того, наскільки правильно відрегульований і упакований ваш рюкзак, безпосередньо залежить довжина і складність маршруту, який ви зможете подолати з відмінним настроєм. І тут важливо відзначити, що рюкзак під вас налаштовується тільки один раз, відразу після покупки. Надалі вам необхідно буде просто виконувати невелике регулювання.

Використовуйте представлені вище поради і налаштовуйте під себе туристичний рюкзак. Це дозволить вам забути про болі в шиї і спині, і допоможе невтомно підкорювати будь-які відстані і вершини.

Як носити туристичний рюкзак

Коментарів: